heartViktória tornaheart



ELŐRE BUKFENC:

Szembe fordulással lemegyünk guggolásba. Fülünk mellett a karunk (akinek nincs egyensúlya és eldöl az nyugodtan támaszkodhat a kezével előre). Elkezdünk magunk alá dölni, kicsit meglökjük a lábunkkal magunkat. Figyeljünk arra hogy mikor átgurulunk a lábunkat húzzuk minél közelebb a testünkhöz.

HÁTRA BUKFENC:

Hátat fordítva lemegyünk guggolásba. Fülünk mellet a KEZÜNK nem a karunk hanem a KEZÜNK. Elkezdünk hátra dölni és a lábukat a testünkhöz közel hozzuk. Kezünket lerakjuk a talajra de eddig végig a fülünk mellet volt. Majd mikor lerakjuk akkor már a testünk is jön és már guggolásba tudunk érkezni.

TIGRISBUKFENC:

Könnyebb ha neki futásból kezdünk. Neki futás után páros lábra érkezünk és elugrunk a LEVEGŐBE. Nem az, hogy lemegyünk guggolásba és csinálunk egy bukfencet. Hanem állva maradunk, kicsit berugózunk és előre ugrunk a levegőbe.Majd lerakjuk a kezünket először kinyújtva majd behajlítva. Aztán guggolásba érkezünk és felállunk.

KEZENÁLLÁS:

Magas tartásból kezdünk neki. Egyik lábunk elől amelyik lábunk elől van azzal lökjük el magunkat a földtől. A hátsóval pedig lendítünk. Ne hasonlítsd a bukfenchetsz. Ne bukfenc kezdéssel indulj neki. Először ha még nem tudsz megállni falnál gyakorold ha van bordásfal akkor ott. Ne a hátad érjen először hozzá a falhoz hanem a fejed. Utána lábad, hátad. Mindig lefelé nézzél a talajra. Ha már nagyon szépen akarod csinálni mindenedet feszítsd be és a lábad spicceljen.

ÁLLÁSBÓL HÍD:

Nekem jobban biztonság érzetem van ha az egyik lábam elől van. Lényeg az az annyi hogy NE FÉLJ. Kezünk a fülünk mellett és a fej meg a kezünk egymással mozog. Próbálj magad alá lemenni úgy szebb lesz a hídad. Ha nagyon közel mész a lábadhoz át is fogsz tudni fordulni de az másik gyakorlat.